Poczta Polska zatrudni niepełnosprawnych

marcinl, 19 marzec, 2019 - 10:41
red.

W grudniu 2018 r. Poczta Polska zatrudniała ok. 1500 osób z niepełnosprawnościami. W 2019 roku pracę na Poczcie znajdzie kolejnych 400 osób niepełnosprawnych. Będą one pracowały w placówkach pocztowych i sortowniach.

 

Będzie to możliwe m. in. dzięki Fundacji Aktywizacja rekrutującej osoby z niepełnosprawnościami w ramach programu „Praca Integracja”. Znajdują one bardzo często pracę w placówkach Poczty Polskiej, dzięki projektowi „Poczta bez barier”. Projekt ten jest rezultatem porozumienia pomiędzy Pocztą Polską a Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sprzed dwóch lat.

 

Cel zatrudnienia 400 osób w placówkach Poczty wynika z umowy, która określa zakres współpracy pocztowego operatora i Fundacji Aktywizacja do końca 2019 roku. Fundacja ta udziela wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w pierwszym okresie zatrudnienia, zatem nie ogranicza się do przeprowadzania rekrutacji.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz