PFRON dofinansował bus dla WTZ w Miejskiej Górce

marcinl, 24 wrzesień, 2018 - 11:57
red.

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce będą mogli korzystać z nowego autobusu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce. Przed siedzibą organizacji nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu, w którym wzięła udział m.in. Anna Skupień, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

 

Dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu 23 osobowego (22 osoby + kierowca) autobusu w wersji standardowej, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, zostało przyznane w wysokości 224 175,00 zł w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III”, w obszarze likwidacji barier transportowych.

 

Pozostałe środki, tj. 96 075,00 zł zostały przekazane w równej kwocie po 13 725,00 zł przez powiat rawicki, gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław, Rawicz oraz Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce funkcjonują od 2004 roku, aktywizując osoby z niepełnosprawnością z powiatu rawickiego i gostyńskiego. Do placówki uczęszcza 55 osób niepełnosprawnych, w tym 6 poruszających się na wózkach inwalidzkich. Rehabilitacja zawodowa i społeczna jej uczestników prowadzona jest w 11 pracowniach. Osoby niepełnosprawne dowożone są na zajęcia z odległych miejscowości, do których nie dociera transport publiczny. Zwykle pokonują dziennie dwie różne trasy po 300 km.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce otrzymały ze środków PFRON dofinansowanie na zakup drugiego z kolei nowego pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Realizacja inwestycji pozwoli na kompleksowe zapewnienie stałego dowozu uczestników na zajęcia na obu wyznaczonych trasach, co z pewnością pozytywnie wpłynie na efekty realizowanych działań w zakresie ich aktywizacji społecznej i zawodowej.

 

Źródło dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz