Odszedł od nas Robert Mirzyński - dyrektor Bramy Poznania

marcinl, 2 kwiecień, 2019 - 09:35
Martyna Sergiel

W sobotę, 30 marca, w wieku 51 lat odszedł od nas Robert Mirzyński. Przez wiele lat był on dziennikarzem Radia Merkury, pracował również jako reżyser. Wielokrotnie nagradzano jego twórczość licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

 

Dyrektorem Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaczął być w czerwcu 2013 roku i to pod jego rządami otwarto w 2014 roku Bramę Poznania.

 

Od kilku lat borykał się z nowotworem, trwała zbiórka pieniędzy w celu sfinansowania drogiego leku dla Roberta Mirzyńskiego. Niestety, ostatecznie przegrał on trudną walkę z chorobą.

 

- Pan Dyrektor był oddany swojej pracy i aktywnie uczestniczył w działaniach CTK TRAKT. Zaskakiwał nas nowymi pomysłami i inicjatywami, obdarzał zaufaniem, gdy chcieliśmy realizować swoje propozycje. Przez ostatnie pięć lat Brama Poznania stała się godną wizytówką miasta. W przeciągu roku odwiedza ją ok. 160 tys. osób.

 

Panie Dyrektorze, dziękujemy za lata wspólnej i pasjonującej pracy. Zawsze będziemy o Panu pamiętać - napisali na pożegnanie współpracownicy Roberta Mirzyńskiego na portalu społecznościowym.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz