Misterium Męki Pańskiej

marcinl, 9 kwiecień, 2019 - 09:46
Tomasz Wojczak

13 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, na Placu pod Dzwonem Pokoju na poznańskiej Cytadeli odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.

 

Jest to największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. Wydarzenie to poprzedzone zostanie mszą świętą w kościele św. Jana Bosko (Salezjanie) na Winogradach. Msza rozpocznie się o godzinie 18.00. Z kościoła, wspólnie z aktorami, widzowie przejdą na Cytadelę. Misterium potrwa godzinę i 20 minut. Po to by je zobaczyć osoby i grupy zorganizowane przybywają do Poznania z całej Polski.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestniczyć w nim może każdy. Osoby niepełnosprawne na wózkach również mogą obejrzeć Misterium. Gdy tylko służba porządkowa dostrzeże „wózkowiczów” zajmie się nimi i podprowadzi ich do przodu.

 

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w dniu 13 kwietnia nastąpi wzmocnienie komunikacji autobusowej przed i po Misterium Męki Pańskiej. Przed uroczystością ulegnie dwukrotnemu zwiększeniu częstotliwość kursów na linii nr 174. Po Misterium dodatkowe autobusy będą obsługiwały linie autobusowe nr 151, 163, 174, 176 i 190.

 

Na Cytadelę spoza stolicy Wielkopolski najlepiej dojechać koleją do stacji PKP Poznań - Garbary.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz