Jak spędzić wakacje w Poznaniu

marcinl, 14 czerwiec, 2018 - 11:20
Martyna Sergiel

Zbliżają się wakacje, czas więc pomyśleć o tym, jak mogą je spędzić nasze pociechy.  Dzieci, które zostaną w Poznaniu też mają możliwość wykorzystania chwil wolnych na aktywny wypoczynek.

 

Ruszyły właśnie zapisy na półkolonie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. O to, by najmłodsi się nie nudzili zadba m.in. kadra Akcji Lato organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. W lipcu i sierpniu zespół zaprasza na turnusy półkolonijne dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Lipiec to miesiąc półkolonii ogólnosportowych. Sporty zespołowe, pływanie, bowling, gry i zabawy wypełnią czas między godziną 7:30 a 16:30.

 

Dzieci będą korzystały również z innego rodzaju atrakcji. Organizatorzy przewidzieli wyjścia do kina, zoo, nad Maltę oraz do Strefy Kibica na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Koszt pięciodniowego (poniedziałek-piątek) turnusu to 300 zł dla dzieci spoza Poznania, 200 zł dla małych poznaniaków i 150 zł dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Bazą lipcowych półkolonii będzie Oddział POSiR Chwiałka (ul. Spychalskiego 34).

 

W sierpniu motywem przewodnim Akcji Lato będzie tenis ziemny. Najmłodszym proponujemy więc półkolonie z tenisem w Oddziale Rataje (Os. Piastowskie 106A).

 

Dla jednych może być to okazja do pierwszych kroków z rakietą w ręku, inni mogą w czasie półkolonii doskonalić swoje umiejętności. Instruktorzy podzielą uczestników na grupy zależnie od stopnia zaawansowania. W trakcie sierpniowych turnusów nie zabraknie także gier i zabaw sportowych oraz innych atrakcji takich jak wyjścia na basen, do kina, zoo czy na bowling.

 

Koszt uczestnictwa w pięciodniowym turnusie wynosi 400 zł dla dzieci spoza Poznania, 300 zł dla poznaniaków i 200 zł dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej. W czasie półkolonii, w ramach opłaty dzieci będą miały zagwarantowane wyżywienie oraz napoje. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 20-osobowych. Półkolonie są zgłaszane i zatwierdzane przez Kuratorium Oświaty. Trenerzy i opiekunowie posiadają wymagane kwalifikacje konieczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Informacje na temat zapisów, szczegóły Akcji Lato oraz regulamin półkolonii można znaleźć na stronie internetowej tutaj.

 

O pozostałych atrakcjach szykowanych przez POSiR na czas przerwy wakacyjnej można czytać na stronie tutaj.

 

Czytaj więcej tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz