Jak spędzić ferie w Poznaniu

marcinl, 8 luty, 2018 - 12:20
Martyna Sergiel

W tym roku w ferie nie trzeba będzie się nudzić. Poznań zadbał o uczniów szykując mnóstwo atrakcji. W poniższym zestawieniu prezentujemy najciekawsze z nich.

 

MUZEUM NARODOWE

 

Muzeum Narodowe w Poznaniu podczas ferii oferuje szeroki wachlarz aktywności  dla najmłodszych, między innymi nauka malowania, zapoznanie z barwnym światem dźwięków i muzyki, a także wiele innych warsztatów edukacyjnych dla starszych. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Odbywać się one będą od 13-23 lutego br. od wtorku do piątku o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym,  Muzeum Historii Miasta Poznania oraz w Muzeum Etnograficznym czy wreszcie Muzeum Sztuk Użytkowych. Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 856 81 36 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 15:30. Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

 

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH

 

Biblioteka organizuje dla najmłodszych akcję „Zima z książką. Hasło przewodnie warsztatów odbywających się w ramach akcji brzmi „Zima z rymami Pana Tuwima”. Utwory poety zainicjują i staną się powodem do zajęć obejmujących literaturę dziecięcą, plastykę czy teatr. Nie zabraknie też zwyczajnych gier i zabaw. Wiadomo przecież, że proste zabawy są najlepsze.  Warsztaty będą odbywać się w filiach bibliotecznych na terenie całego Poznania.  Na młodych czytelników będzie czekała „roześmiana lokomotywa”. Trudno będzie się nudzić tej zimy. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują jednak zapisy.

 

CK ZAMEK

 

W ramach „Zimy w Zamku” Centrum Kultury przygotowało  coś dla dzieci w każdym wieku: tych najmłodszych, przed którymi jeszcze mnóstwo czasu na zabawę i tych starszych - nastolatków. W programie znalazła się masa warsztatów, m.in.: podróżniczych, teatralnych, tanecznych i plastycznych oraz projekcje filmowe i spektakle teatralne. „Sztuka Świata” to dla przykładu warsztaty podróżniczo-artystyczne, na których nie bez zaangażowania wyobraźni będzie można dowiedzieć się o sztuce z dalekich stron świata – zawitać do Afryki czy znaleźć się na Wyspie Wielkanocnej na Pacyfiku… To tylko jedna z możliwych atrakcji, bo na najmłodszych czekają również warsztaty szycia, animacji warsztaty taneczne i wiele, wiele innych zajęć.

 

NOWE ZOO

 

Hasło tych ferii w Nowym ZOO brzmi „Zimą nie wszyscy zasypiamy”. W programie nie może zatem zabraknąć opowieści o zwierzętach, czy spotkań z nimi oko w oko. Będzie można zobaczyć foki, pandy rude, odwiedzić wilki i  niedźwiedzia Baloo. Dla odważnych zaplanowano wstęp na  zaplecze słoniarni. Atrakcje na grupy zorganizowanych czekają we wtorki i czwartki (o godz. 10:00 lub 13:00), a na gości indywidualnych w poniedziałki, środy i soboty (o godz. 10:00) - cena nie różni się od biletu wstępu do zoo.

 

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY nr 1 - ul. Droga Dębińska 21

 

Dom kultury w ofercie proponuje półkolonie dla dzieci od 1 do 4 klasy szkoły podstawowej. Zostały już tylko wolne miejsca na II turnus (19-23 lutego). W programie wycieczka do Manufaktry Cukierków, Jump Areny i Deli Parku oraz warsztaty -  plastyczne, muzyczne, reżyserskie, literackie i językowe czy kulinarne. Koszt wynosi 200 zł.

 

STARE ZOO

 

Tematem przewodnim ferii zostały w tym roku ptaki. Dzieci poznają odpowiedzi na pytania:  jak latają, do czego służą im pióra, a także dlaczego budują gniazda oraz  jak wyglądają jaja. Zajęcia dla gości indywidualnych zaplanowano na: 13, 15, 20 i 22 lutego. Dla grup zostaną one zorganizowane po wcześniejszym umówieniu.

 

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY nr 2 - ul. Za Cytadelą 121

 

Hasło półkolonii to „Zimowisko - podróż do przeszłości”. W programie przewidziano: spotkanie z policjantem, spacer edukacyjny, wycieczkę do Deli Parku a także  zwiedzanie muzeum czy warsztaty - plastyczne, kulinarne, taneczne i literackie. Koszt udziału w zajęciach wynosi: 150 zł. Zostały już tylko pojedyncze wolne miejsca.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz