Drodzy Czytelnicy

marcinl, 8 luty, 2017 - 10:56
Ewelina Węglewska

Portal Pion to unikalny w Polsce przykład redakcji tworzonej wyłącznie przez osoby niepełnosprawne (czterech pracowników ze znacznym stopniem niepełnosprawności, w tym trzech na wózkach) oraz wolontariuszy.

 

Portal działa nieprzerwanie od 2004 roku, jest prowadzony przez Stowarzyszenie Na Tak - największą spośród organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnością w województwie wielkopolskim. Portal skierowany jest do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, a także organizacji pozarządowych i specjalistów wspierających nas w codziennym funkcjonowaniu.

 

W ubiegłym roku otrzymaliśmy statuetkę IDOL 2016 w kategorii Media przyznawaną przez Fundację Szansa Dla Niewidomych.

 

Informujemy o ważnych dla Czytelników sprawach i wydarzeniach, zachęcamy ich do aktywności we wszelkich dziedzinach życia.

 

Zrealizowaliśmy kilkanaście projektów dotyczących problematyki niepełnosprawności, np. „Rzetelna informacja zamiast dyskryminacji”, „Wielkopolska aktywna i inkluzyjna”, cykl warsztatów dziennikarstwa obywatelskiego dla 50+, aktualnie w realizacji projekt „Tu warto żyć - powiat poznański aktywny i dostępny”.

 

W ramach tematów specjalnych Pion ukazały się internetowe i drukowane wydawnictwa: „Agresja w placówkach specjalnych”, „Ubezwłasnowolnienie osób z niepełnosprawnością intelektualną”, „Dlaczego tworzą - sztuka art.-brut”, „Mieszkalnictwo chronione dla osób niepełnosprawnych”. „Edukacja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej" (cykl internetowy).

 

W ramach współpracy portal PION może Państwu zaproponować:

 

- Ekspozycję treści reklamowych na stronie: www.pion.pl


Możliwe wymiary banerów:


Reklama górna - baner o wymiarach 990 x 90 px      
Reklama pod menu - baner 693 x 90 px       
Reklama boczna - baner 280 x 187 px

 

- Ekspozycję artykułów sponsorowanych

- Patronat medialny

 

W ramach współpracy prosiłabym o stałe wsparcie finansowe naszego portalu, które pozwoli nam jeszcze bardziej efektywnie działać na rzecz osób z niepełnosprawnością, dostarczać im informacji potrzebnych na co dzień, inspirować do aktywności, zapewniać ciekawą lekturę.

 

Potrzebne nam są środki m.in. na realizację akcji informacyjnych, finansowanie kosztów podróży służbowych dziennikarzy i kosztów utrzymania siedziby redakcji. Chcemy się rozwijać, ale niezbędne są nam dodatkowe fundusze.

 

W przypadku Państwa gotowości do współpracy i wsparcia portalu chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

 

Pozostaję z nadzieją na zrozumienie, otwarte serce i podjęcie rozmów w tym temacie.

 

Ewelina Węglewska

 

Redaktor naczelna Wielkopolskiego Portalu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych PION.pl

 

e-mail: e.weglewska@pion.pl

tel. 502 432 504

 

Nasze konto: Bank Zachodni WBK 93 1090 1346 0000 0001 0417 6724

1446 komentarzy

Dodaj nowy komentarz