Certyfikat Samorządu Wdrażającego Konwencję ONZ

marcinl, 22 marzec, 2019 - 10:18
red.

Urząd Miasta Poznania został uhonorowany Certyfikatem Samorządu Wdrażającego Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Stanowi to kolejny dowód na to, że stolica Wielkopolski jest otwarta na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

 

Poza certyfikatem Urząd Miasta Poznania otrzymał również wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w zakresie zwiększania dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Monitoring prowadzono od kwietnia 2017 roku prowadzili w Urzędzie Miasta niezależni eksperci ze Stowarzyszenia Wspólnota Bona Fide oraz Fundacji Eudajmonia.

 

Specjaliści sprawdzali m.in. dostępność przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami oraz to, czy mogą one swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych na terenie stolicy Wielkopolski. Eksperci wzięli pod lupę organizację oświaty oraz sprawdzili, czy osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na usługi socjalne i odpowiednie warunki życia w mieście.

 

Specjaliści wzięli również pod lupę działania Urzędu Miasta Poznania - zbadali m. in. to, czy formy przekazywania informacji są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zwrócili szczególną uwagę na miejskie działania informacyjne, mające na celu zwalczanie stereotypów i podniesienie świadomość praw i godności osób z niepełnosprawnościami oraz na działania wspierające takie osoby w ich samodzielności. Osoby kontrolujące sprawdziły też, czy osoby z niepełnosprawnościami są zatrudniane w Urzędzie Miasta Poznania.

 

W wyniku tych analiz Urząd Miasta Poznania otrzymał Certyfikat Samorządu Wdrażającego Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych oraz wyróżnienie.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz