Wolne miejsca w Iskrze

pionadmin, 10 luty, 2005 - 14:24
Łukasz Cholewicki

Czyżbyśmy doczekali w Poznaniu czasów, że znikać będą kolejki do warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy? Do tej pory aby dostać miejsce w popularnym śds-ie trzeba było poczekać. Teraz 13 wolnych miejsc czeka na chętnych w „Iskrze”...

Środowiskowy Dom Samopomocy „Iskra” mieści się przy ul. Grunwaldzkiej  55 pawilon 18/19. Wcześniej ośrodek mieścił się w siedzibie Szkoły Specjalnej 101, a od stycznia ma status środowiskowego domu samopomocy.  – Wcześniej byliśmy ośrodkiem terapii zajęciowej – mówi Tomek Popadowski, kierownik „Iskry” -  po zmianie lokum, gruntownym remoncie i powiększeniu kadry gotowi jesteśmy przyjąć dodatkowe osoby.

„Iskra” chce przyjąć osoby po 18 roku życia z wszystkimi rodzajami upośledzenia, poza wymagającymi indywidualnej opieki i pomocy. Do dyspozycji uczestnicy mają szereg pracowni – z pracownią komputerową oraz terapii manualnej na czele.  - Dumni jesteśmy z naszego zespołu tanecznego Fortis Liberi – mówi Popadowski - działa też dyskusyjny klub filmowy oraz zespół muzyczny. W planach mamy uruchomienie wewnętrznego... radia, które przeprowadzałoby wywiady z naszymi uczestnikami i terapeutami oraz puszczało nasze ulubione piosenki.

Coś jeszcze?  - Napisz koniecznie, że mamy super zajęcia i super atmosferę – to mówią wszyscy, którzy nas odwiedzają...

Środowiskowy Dom Samopomocy „Iskra”

ul. Grunwaldzka 55 pawilon 18/19

tel. (0 61) 868 66 45

e-mail stowarzyszenie.iskra@poczta.fm

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz