Niepełnosprawni na Polagrze

pionadmin, 8 październik, 2005 - 12:16
Łukasz Cholewicki

Jeszcze tylko dziś i jutro można zobaczyć IV Wielkopolską Prezentację Rękodzieła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych na targach Polagry w Poznaniu. Tym, którzy z różnych względów nie mogą się tam pojawić, prezentujemy kilka zdjęć...

Niepełnosprawni na Międzynarodowych Targach Rolniczych Polagra – Farm obecni są od 2002 roku. Wtedy to swoje prace w różnych formach artystycznych wystawiły ogólnie 32 instytucje – stowarzyszenia. W roku obecnym zwiedzający mogą wybierać pomiędzy dwoma tysiącami prac pochodzących z ośrodków z całej Wielkopolski. Wraz z  powierzchnią wystawienniczą zwiększa się również zainteresowanie twórczością niepełnosprawnych. – Mamy już nawet stałych klientów, którzy przychodzą specjalnie dla nas – mówi Małgorzata Węgrzyn z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

W tym roku zwiedzający na stoisku przygotowanym przez ROPS mogli zakupić obrazy, kartki świąteczne, serwetki, witraże, różnego asortymentu figurki, ceramikę.... Słowem – praktycznie wszystko z czego słyną wielkopolskie ośrodki terapeutyczne.  – Najlepiej jednak schodzą aniołki. Ludzi kupują je sobie na szczęście – mówi Emila Kęciak, wolontariuszka, pracująca na co dzień w Domu Pomocy Społecznej Lisówki. Na targach  jest już po raz czwarty. Za stanie na stoisku ona i jej koleżanki nie wezmą ani grosza. – Cały zysk wraca z powrotem do autorów prac – mówi Małgorzata Węgrzyn.

Na koniec dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą pojawić się na Polagrze. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że IV Wielkopolską Prezentację Rękodzieła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych będzie można w najbliższym czasie podziwiać na terenie poznańskiej Palmiarni. O dokładnym terminie poinformujemy na łamach www.pion.pl.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz