Zaczarowana piosenka

pionadmin, 17 marzec, 2008 - 11:28
red.
Do 20 marca przedłużony zostaje termin przyjmowania zgłoszeń do IV edycji ogólnopolskiego FESTIWALU ZACZAROWANEJ PIOSENKI. Do konkursu mogą stanąć wszystkie osoby niepełnosprawne, których pasją jest śpiew. Najlepsi zaśpiewają w finale na Rynku w Krakowie z gwiazdami polskiej piosenki, a będą to:
  • Kasia Cerekwicka
  • Natalia Kukulska
  • Szymon Wydra
  • Andrzej Sikorowski
  • Grzegorz Markowski
Zawodnicy będą walczyć o statuetkę Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody i stypendia. Opiekę artystyczną nad Festiwalem sprawuje Irena Santor.

Na prośbę wielu uczestników, którym nie udało się w terminie nagrać piosenek na video, które są niezbędnym elementem zgłoszenia, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin eliminacji o ponad 2 tygodnie. By wystartować wystarczy nagrać dowolną polską piosenkę w formacie audio – video, wypełnić kartę zgłoszeniową ściągniętą ze strony www.zaczarowana.pl i dołączyć do nich kopię zaświadczenia o niepełnosprawności. Wszystko razem trzeba przysłać na adres:
Festiwal Zaczarowanej Piosenki
TVP S.A.
ul. Woronicza 17 blok L 2
00-999 Warszawa

Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie koncert finałowy, który odbędzie się 14 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Dwugodzinną transmisję z koncertu przeprowadzi Program 2 TVP. Podczas koncertu dwanaścioro finalistów Festiwalu (sześć osób do 16 roku życia i sześciu starszych finalistów) zaprezentuje największe przeboje polskiej piosenki, występując w duetach z zaproszonymi gwiazdami. W finale wystąpią ci, którzy pomyślnie przejdą przez eliminacje i półfinały. W eliminacjach może wziąć udział każda utalentowana wokalnie osoba niepełnosprawna. Do półfinałów profesjonalne jury wybierze 30 osób, które przyślą najciekawsze pod względem artystycznym, a nie wykonania piosenek?
 
Organizatorami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty są:
  • Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
  • Telewizja Polska S.A
  • Narodowe Centrum Kultury
Festiwal ma doprowadzić do odnalezienia wśród osób niepełnosprawnych uzdolnionych wokalistów, którzy udowodnią, że wózek lub wada wzroku nie przeszkadza w pięknym, dobrym technicznie i interpretacyjnie śpiewaniu. Szansę otrzymają ci, którzy w drodze do rozgłośni radiowych i firm płytowych stali dotąd na przegranej pozycji ze względu na swoją niepełnosprawność. Konkurs ma jednak pomóc nie tylko laureatom. Ma się także przyczynić do zmiany wizerunku wszystkich osób niepełnosprawnych, pokazać, że sztuka to przestrzeń, która najlepiej łączy ludzi.

Dodatkowych informacji udziela Marta Kądziela:
0 513 172 773
22 547 87 91
Marta.kadziela@waw.tvp.pl

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz