Skrzydlata wystawa

pionadmin, 13 marzec, 2008 - 12:32
Natalia Mikołajska
Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny istnieje w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu od 2006 roku. Jest to doskonałe miejsce na organizację wystaw, szczególnie malarskich z powodu doskonałego oświetlenia. Sala ekspozycyjna jest tak usytuowana, że delikatne odblaski słońca docierają do sali ekspozycyjnej przez boczny oszklony dach, dodając wrażenia swoistego ciepła, nawet w zimie.

Właśnie tam ma miejsce wystawa pt. „Mam skrzydła i nie trzymam ich na strychu”, która towarzyszy koncertowi charytatywnemu UAM, który odbył się 23 lutego 2008 roku. Wtedy też nastąpiło oficjalne otwarcie skrzydlatej wystawy. Potrwa ona do 25 marca.

Można tam oglądać prace:
  • Agnieszki Sapińskiej ze Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN
    Artystka jest niepełnosprawna od urodzenia w 1973 roku. Maluje ustami i stopą od 1995. Jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami. Jej techniki to tempera, akwarela i olej, a tematami są kwiaty bądź pejzaże.
    Agnieszka twierdzi, że w malarstwie znalazła swój sposób na życie, przekazanie innym własnych emocji, wrażeń i uczuć. Miała wiele wystaw indywidualnych. Jedną w Budapeszcie.
  • Przemysław Kiebzaka ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Downa
    Przemek urodził się również w 1973 roku, tworzy w Pracowni Malarsko-tkackiej WTZ Krzemień. Rysuje głównie zwierzęta najczęściej czarnym cienkopisem. Jego rysunki to oszczędne w formie grafiki, , mają dużo szczegółów i detali, są więc bardzo precyzyjne i pracochłonne. Artysta brał udział w Triennale Sztuki Nieprofesjonalnej w Bratysławie w 2007 roku.
  • Artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy „ Ognik”: Renaty Wielkopolan i Sebastiana Kaczmarka.
  • Autorów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących.
Przykłady dzieł do oglądania:

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz