Koncert Nosowskiej

pionadmin, 27 marzec, 2008 - 11:29
red.
Koncert Nosowskiej odbędzie się 18 kwietnia 2008 o godz. 19:30 – Dom Kultury OSKARD, wejście od strony klubu. Organizatorem i pomysłodawcą jest konińska Fundacja Podaj Dalej, która obchodzi właśnie swoje 4 urodziny. Udział w organizacji koncertu wziął też Dom Kultury OSKARD.

Bilety-cegiełki są już w sprzedaży w OSKARD’zie w Koninie. Dochód z koncertu umożliwi prowadzenie regularnych zajęć artystycznych, muzycznych, ruchowych dla dzieci niepełnosprawnych w 3.gminach powiatu konińskiego. Zajęcia wzbogacone będą o wyjścia na basen, hipoterapię i dogoterapię. Dla dzieci są to niezapomniane chwile szczęścia. Zajęcia, które będą odbywać się w Koninie, Golinie i Paprotni poprowadzą wolontariusze, wśród których jest zarówno młodzież, jak i seniorzy.

Podobnie jak podczas koncertu MYSLOVITZ w grudniu 2006, sponsorem generalnym jest POLOMARKET. Pomagają również: Hotel Central i Ośrodek Mikorzyn, Akademia Sztuki Kulinarnej Atelier, Firma R2, Drukarnia Braci Wielińskich, a także konińscy strażacy.

Na koncercie Nosowska zagra swoje piosenki ze swojej ostatniej płyty pt. „UniSexBlues”.
„Ta płyta niesie przesłanie” – mówi artystka – „ktoś, kto lubi muzykę, nie powinien się zawężać do jednego gatunku – Formuła ściśle elektroniczna jest dla mnie tematem zamkniętym. Tym razem nie wzbraniam się przed dobrym popem czy R&B, słychać też blues, rock, delikatne nawiązanie do reggae lub techno... To dowód na to, że kocham muzykę. Po prostu”.

O tytule swojej płyty Nosowska nie chce dużo mówić:
- „UniSexBlues” – tak brzmi tytuł płyty. I nie spodziewajcie się żadnych dalszych wyjaśnień. „Nie chcę tłumaczyć, co się za tym kryje” – zapowiada wokalistka. „Uważam wręcz, że słuchacz nie musi tego rozumieć! Ja do tytułów w ogóle nie przywiązuję wagi. Nienawidzę ich wymyślać – ten wymyślił Macuk”.

Marcin Macuk to producent materiału, pomysłodawca piosenek i wykonawca większości partii instrumentalnych. Z jednej strony filar cenionej na scenie niezależnej grupy Pogodno. Z drugiej twórca piosenek dla wykonawców tak różnych jak Monika Brodka czy raper AbraDab...

Podobnie jak Nosowska, muzyk wywodzi się ze Szczecina. W roku 1992 zdarzyło mu się nawet grać na basie w pierwszej odsłonie Heya, macierzystej formacji wokalistki. „Był wtedy szesnastoletnim, prześlicznym młodzieńcem” – wspomina Katarzyna ze śmiechem. „Ale zagraliśmy razem tylko dwie próby i jeden koncert”.

Na koncercie w Koninie (w razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z Fundacją Podaj dalej) można będzie posłuchać „Metempsycho”, ulubionego utworu artystki, wyznania traktującego o sprawach ostatecznych... Jakby dla kontrastu Kaśka śpiewa w nim głosem „dziecka kosmity” (nie przetworzonym elektronicznie!). W piosence słychać też drugi głos, Yumiko Ishijimę z grupy Papaya Paranoia. Poza japońską wokalistką wśród gości na „UniSexBlues” znalazł się m.in. Stanisław Sojka, który w utworze tytułowym „jak nikt gra nowoorleańskiego bluesa”.

Na płycie najbardziej urzeka nastrojowa „Karatetyka” (planowana jako 3 singiel)... „To o zdolności wybaczania. Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko”. Nosowska mówi poza tym o sobie słowami innych. Napędzana nowoczesnym beatem kompozycja „My Faith Is Larger Than The Hills”, to nic innego, jak interpretacja wiersza XIX-wiecznej poetki, Emily Dickinson. „Na tyle, ile wiem o jej życiu – mogłaby być moją bliską przyjaciółką” – wyjaśnia wokalistka. „Ona niemal zupełnie odcięła się od świata. Nie mam aż takiej odwagi, ale sercem jestem z nią”.

Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie wyglądał skład koncertowy „UniSexBlues” zbierany na wyjątkowe okazje... „Nie będziemy szli w ilość, tylko w jakość” – zapowiada artystka. „Damy kilka, może kilkanaście koncertów, za to postaramy się o to, żeby były w szlachetnej oprawie”.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz