Charytatywny koncert jazzowy

pionadmin, 3 kwiecień, 2008 - 11:08
red.
W dniu 9 kwietnia o godz. 20:00 w klubie ZAK odbędzie się koncert na rzecz poznańskiego jazzmana Józefa Stolarza. Będzie on wspólną akcją zbierania funduszy z 1% na operację wszczepienia mu endoprotez kolanowych.

Józef Stolarz to poznański muzyk, który urodził się w 1929 roku. Zdobył on sławę, kiedy w latach 50-tych grał na kontrabasie w sekstecie Krzysztofa Komedy oraz w najpopularniejszych zespołach jazzowych Poznania. Był członkiem zespołu Krzysztof Powalisz Swing Combo, jednak choroba nie pozwala mu kontynuować działalności.

Podczas koncertu wystąpią przyjaciele Józefa, którzy pamiętają jazzowy klimat tamtych lat. Zespół Krzysztof Powalisz Swing Combo tworzą muzycy, którzy w latach ‘50 zaczynali fascynować się jazzem i grali w poznańskich zespołach jazzowych. Po wielu latach spotkali się ponownie, by grać muzykę swojej młodości. Można będzie usłyszeć kompozycje Telleniousa Monka, Dizzy Gilespiego, Kennego Clarke'a, Duke'a Ellingtona a także Władysława Szpilmana, Wasowskiego i Przybory oraz piosenki Agnieszki Osieckiej.

Akcję organizują wspólnie Fundacja ARS oraz Stowarzyszenie Orliczko.    

Miejsce koncertu:
Klub – Galeria ZAK
Poznań, ul. Szyperska 2
9 kwietnia, godz. 20:00

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz