Jeśli będzie źle, pomyślimy o zmianach

pionadmin, 13 październik, 2005 - 11:50
Łukasz Cholewicki

Od 1 października Dorota Potejko, poza pełnieniem funkcji Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych, jest również Zastępcą Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych ds. Społecznych. Co oznacza ta zmiana i o obawach z nią związanych – rozmawia z naszym dziennikarzem.

 - Proszę powiedzieć, jakie będą pani nowe obowiązki jako Zastępcy dyr. Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych ds. Społecznych?

 - Będę zajmowała się świadczeniami alimentacyjnymi, dodatkami mieszkaniowymi, jednym słowem – tym, czym dotąd zajmowała się dotychczas Małgorzata Załuska. No i oczywiście tym , co robiłam do tej pory...

- No właśnie, w części środowiska organizacji niepełnosprawnych słychać głosy, że połączenie tych dwu stanowisk oznacza pomniejszenie znaczenia roli Pełnomocnika...

 - Wydaje mi się, że tak naprawdę, to właśnie zwiększa prestiż... W hierarchii osób, które mają jakąś rangę, ten awans jest przecież szczebel wyżej. Dużo drobiazgowych obowiązków, które zabierały mi dotychczas dużo czasu, będzie przekazane mojej asystentce, którą została Dagny Łaniewska. Teraz ona będzie odbierała telefony, odpowiadała na korespondencję, spotykała się z petentami, etc. Ja za to będę mogła się więcej skoncentrować na poszukiwaniu pieniędzy unijnych, realizacji programów, wdrażaniu tych programów. Myślę, że taka sytuacja jest optymalna.

 - Czy połączenie funkcji Pełnomocnika z innym stanowiskiem oznacza, że w przyszłości już zawsze tak będzie?

 - To, że tak się stało, to przypadek, ponieważ zgłosiłam się do konkursu. Na ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej zapytano mnie czy mogłabym łączyć te dwie funkcje. Powiem szczerze, żal mi było opuszczać stanowisko pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych... Teraz mam po prostu w ramach jednego etatu mam różne zadania.

 - A więc nie jest to oznaka szukania np. oszczędności przez ratusz albo próby  w ogóle zlikwidowania stanowiska Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych?

 - Na pewno nie.

 - Nie boi się pani nieprzychylnych opinii, że czasowo nie da się połączyć dwóch, tak różnych funkcji?

- Będę się wnikliwie wsłuchiwać w głosy otoczenia. Jeśli państwo ocenicie mnie źle, pomyślimy o zmianach.

- Jakie ma pani plany na najbliższy czas, oczywiście związane z „naszą” działką?

- Już niedługo na stronach miasta (www.city.poznan.pl - przyp.red.) ruszy nowy serwis skierowany do osób niepełnosprawnych. Będzie się nazywał Miejski Serwis Dla Niepełnosprawnych. Zawierać będzie aktualności, informacje o zmianach w prawie, informacje o ciekawych inicjatywach. Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie...

 - Dziękuję za rozmowę.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz