Biesiada ze związkowcami

pionadmin, 8 luty, 2005 - 14:44
Łukasz Cholewicki

Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza zaprasza na Biesiadę Syndykalistyczną, która odbędzie się 12 lutego od godz. 19 w Cafe Mięsna przy ul. Ratajczaka 14. W programie koncert, pokaz filmu, wystawa oraz potańcówka.

Impreza jest zwieńczeniem I Ogólnopolskiego Zjazdu Delegatów Inicjatywy Pracowniczej, który odbywa się w Poznaniu. Związek jest niezwiązany z żadną partią polityczną, skupia zarówno pracowników wielkich zakładów pracy (jak np. poznańskiego Cegielskiego), ale też pracowników sezonowych, bezrobotnych i studentów.  W swoich działaniach wykracza poza wąską pojmowaną działalność związkową – ma ambicje stania się częścią ruchu społecznego działającego na rzecz demokracji bezpośredniej.

Do Inicjatywy Pracowniczej należą pracownicy poznańskich warsztatów terapii zajęciowej, tworząc koło zakładowe. Związek chce przyciągnąć również pracujących niepełnosprawnych (jak i bezrobotnych), a także wszelkie osoby pracujące w ośrodkach dla niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.

W sobotni wieczór w Cafe Mięsna będziemy mogli wysłuchać koncertu Macieja Roszaka w repertuarze pieśni robotniczych i rewolucyjnych. Niewątpliwą  atrakcją będzie pokaz filmu „Władza precz” oraz wystawa plakatów pracowniczych. Przez cały czas trwania imprezy będzie możliwość zakupu prasy i literatury. Całość zamknie potańcówka w rytmach  lat 60/90 w wykonaniu dj louie.

Bilet kosztuje 5 złotych. W jego cenie jedno piwo lub sok.

Już wkrótce na naszych łamach artykuł o Inicjatywie Pracowniczej. Zapraszamy też do wzięcia udziału w dyskusji na naszym forum na temat obecności związków zawodowych w warsztatach terapii zajęciowej!

 

 

 

       

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz